KULTURA / Vánoce

Popis: Plakát k akci.
Plakát k akci.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů
25.11.2019

Vychutnejte si kouzlo adventního času na Novoměstské radnici

PRAHA

Kouzlo adventního času na Novoměstské radnici si můžete v rámci akce Novoměstský advent užít nejen na vánočním jarmarku, který se uskuteční v interiérech a na nádvoří, ale i shlédnutím krátkých filmů, přehlídkou železničních modelů, při divadelních i pěveckých vystoupeních nebo zkrátka jen tak s rodinou, dětmi a přáteli.

Příjemná a vřelá atmosféra, vůně hřejivých nápojů, jehličí i rozpustilý smích a potlesk publika promění již po sedmé Novoměstskou radnici v neopakovatelně příjemný a důstojný prostor k setkávání lidí v tomto výjimečném čase. V sobotu a neděli 30. listopadu a 1. prosince, o prvním adventním víkendu, vás od 10:00 do 18:00 hodin přivítají v historických prostorách stánky adventního trhu, které nabídnou důmyslné hračky, knihy, regionální i řemeslné výrobky, originály od nejrůznějších designérů a výtvarníků. V dílnách si můžete vyzkoušet nejen fantazii a zručnost svých potomků ale i tu svou a bude jen na vás, jestli svými výtvory odměníte sebe, nebo potěšíte své blízké, babičky, dědečky a přátele a vyrobíte dárek třeba právě pro ně. Uvidíte báječná divadelní vystoupení i dětské pěvecké sbory. Gotický Mázhaus rozezní bubnová performance Petra Šušora, které se můžete již tradičně zúčastnit nejen jako diváci.

„Klid, vřelost a nezapomenutelně strávený společný čas. To je to, jak na Novoměstské radnici vidíme čas adventní a jak bychom ho rádi nabídli návštěvníkům k příjemnému strávení. Letos je to již sedmým rokem, kdy se nám to daří a jsem za to osobně velmi rád, takto charakterizuje Novoměstský Advent ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Všichni prodejci se tu scházejí, aby vám zpříjemnili adventní čas a společně s vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice. V letošním roce se opět můžete těšit na spolupráci s partnerem akce Design mode, u kterého najdete výběr tvorby řady designérů a výtvarníků. Tajemná šatlava představí již potřetí instalaci světelných objektů od výtvarnice Evy Nečasové (Spacelights), tentokrát na téma „Miluji Tě“ (Má láska k Tobě rozechvívá květy na zářící louce. Nikdy Ti to ale nesdělím slovy). Ústředním motivem je pole interaktivních květin, které reagují na pohyb v okolí a rozechvívají se kolem meditující zářící bytosti, která pluje v prostoru. Tato trojrozměrná instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby středověké šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která vás okouzlí a nechá proniknout do fantazií autorky.

Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal u osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar. A jako překvapení chystáme další divadelní představení v nových prostorách, máte se na co těšit.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Platnost karet Lítačka bude automaticky prodloužena o tři roky

V letošním roce bude končit platnost dopravních karet Lítačka, které se začaly poprvé vydávat v roce 2016.

Film Bolest a sláva posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película

V sobotu byly ve španělské Málaze vyhlášeny po čtyřiatřicáté výroční filmové ceny Goya. Jednoznačného vítěze ověnčeného těmito prestižními cenami nabí

Praha novou vyhláškou zakáže herní automaty

Hlavní město Praha připravuje novelu vyhlášky o regulaci hazardu, která zakáže provoz technických hazardních her neboli automatů. Praha se tak vydá st

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM