AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
Autor / zdroj: MP Praha
1.4.2020

Požár bytu v Sousedíkově ulici skončil bez zranění

PRAHA

Jako první si požáru v Sousedíkově ulici všimla hlídka strážníků a okamžitě začala burcovat a evakuovat obyvatele domu. Díky pohotovému jednání všech zúčastněných skončil požár bez zranění.

Sloupec dýmu vycházející z ulice Sousedíkova v Praze 9 upoutal ve včerejších odpoledních hodinách hlídku pražských strážníků. Zdrojem kouře byl hořící byt v prvním patře víceposchoďového domu.

Strážníci se nejdříve telefonicky ujistili, zda jsou již na cestě jednotky hasičů, povolali další posily z řad kolegů a poté se vydali do požárem zasaženého domu. V zakouřených chodbách potkali několik osob opouštějících nebezpečný prostor, ale protože ne každý mohl být schopný evakuace vlastními silami, začali systematicky postupovat od dveří ke dveřím.

První, kdo potřeboval s opuštěním bytu pomoci, byla značně rozrušená paní a její psí parťák. Jeden člen hlídky oba odvedl do bezpečí, druhý pokračoval v kontrole prvního patra, kde se nacházel také byt zasažený požárem. Ten byl naštěstí prázdný.

I přesto, že se v dalších minutách na místo dostavily jednotky hasičů disponující potřebným vybavením, dýmu v chodbách rychle přibývalo, strážníci pokračovali v kontrole dalších pater domu. Správnost jejich rozhodnutí vzápětí potvrdilo volání o pomoc, které je přivedlo k ženě a jejím dvěma spícím dětem. Každý ze strážníků vzal do náruče jedno dítě, přikryl ho dekou a za několik minut už mladá rodinka podstupovala preventivní vyšetření v nedalekém voze. Než si plnou kontrolu nad zásahem převzal velitel hasičů, strážníci ještě stačili vyvést do bezpečí zmatenou paní, která se nejdříve zabouchla v bytě a také několik psů a koček.

Po uhašení požáru se všichni obyvatelé mohli vrátit nezraněni do svých domovů.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Praha a Brno žádají poslance o možnost stanovit pravidla pro provozování sdílených kol a koloběžek

Praha a Brno usilují o posílení pravomocí obcí v případě sdílené elektromobility. Praha a Brno vyzvaly poslance, aby zohlednili specifickou situaci ve

Čeká nás výměna starých kotlů na tuhá paliva. Většinou za dva roky, ale v Praze už letos na podzim!

Staré kotle na tuhá paliva, které splňují podmínky pouze první a druhé emisní třídy, nebude možné už od září 2022 pod hrozbou vysokých pokut provozova

DNES SE STALO

HISTORIE7. června 1494

si Španělé a Portugalci rozdělují svět podle Tordesillaské smlouvy. Nově objevená Amerika měla připadnout Španělsku a Afrika a Asie Portugalsku.

KULTURA7. června 1781

byl položen základní kámen Stavovského divadla v Praze. Otevřeno bylo 21. března 1783 jako Hraběcí Nosticovo Nosticovo divadlo.

ZÁBAVA7. června 1968

v Dánsku otevřeli první Legoland – Legoland Billund.

POZVÁNKA OBRAZEM