KULTURA / Divadlo

Popis: Gulliverovy cesty v podání herců Divadla D21.
Gulliverovy cesty v podání herců Divadla D21.
Autor / zdroj: divadlod21.cz

Divadlo D21 čerpá témata pro své divadelní inscenace hlavně ze současnosti

PRAHA

Divadlo D21 má touhu dělat divadlo po svém. Témata pro své divadelní inscenace čerpá hlavně ze současnosti. Z toho, co jej obklopuje, rozčiluje nebo rozesmává.

Divadlo D21 je nezávislá profesionální scéna, která má touhu dělat divadlo po svém. Progresivně a tak, aby to ji i diváky společně vzrušovalo a bavilo. Témata pro své divadelní inscenace čerpá hlavně ze současnosti, z toho, co ji obklopuje, rozčiluje nebo rozesmává. Limity a problémy všeho druhu ji inspirují.

Její publikum je mladé bez ohledu na věk. Stejně tak herci. Baví je adaptovat pro divadlo moderní českou literaturu nebo svérázným způsobem interpretovat klasické dramatické texty. Podněty k inscenacím a projektům rádi hledají i za hranicemi světa literatury, ve filmu, v hudbě, ve vlastních zážitcích nebo na internetu. Sledují silné příběhy a aktuální témata. Jejich jevištní poetice je blízká divadelní zkratka, herecký střih, svižný způsob vyprávění a imaginace s využíváním antiiluzivních prostředků. Jsou prostorem pro výrazné režisérské osobnosti, pro kreativní autorské přístupy. Baví je riskovat a objevovat! A těší je, když do toho jdete s nimi.

Co je pro Divadlo D21 důležité?
- Celospolečenská témata a tvůrčí polemika o nich.
- Dialog, komunikace, otevřenost, setkání.
- Místní kulturní život a komunitní funkce divadla. Chce být součástí sousedského života na Vinohradech a spoluvytvářet jej.
- Vztah s divákem. Divadlo není jen budova, je to názor, který nás spojuje s lidmi kolem nás. Jeho diváci mají šanci se účastnit, ptát, zapojit se nebo herce podpořit.

Jaké hry uvádí?
- Adaptace literárních předloh i vlastní autorské texty.
- Nové interpretace klasických dramatických textů, opírající se o výrazná režijní východiska.
- Pohádky.

Co nabízí?
- Večerní představení.
- Nedělní pohádky pro rodiny s dětmi.
- Představení pro školky a školy (Projekt DIVADLO ŠKOLÁM).
- Dorosteneckou divizi. 

Divadlo školám
Projekt Divadlo školám je soubor více než dvou desítek inscenací pro mateřské, základní i střední školy. Jeho členové věří, že inscenace Divadla D21 nejsou jen doplňkem výuky. Jsou přesvědčeni, že jsou školám plnohodnotným partnerem a že čas, který u nich pedagogové s žáky či studenty stráví, je smysluplný. Jejich záměrem není pouze převyprávět, přejí si inspirovat, sdílet a povzbudit. K čemu? K tomu, aby se děti i mladí lidé naučili vnímat divadelní jazyk. Aby měli chuť číst. Aby o problémech dnešní společnosti přemýšleli a komunikovali. Aby v titulech, jejichž předloha je staršího data, hledali aktuální témata. A také proto s mladými diváky velmi rádi po představení diskutují a jinak reflektují zhlédnuté – považují za důležité dát žákům a studentům prostor pro vyslovení vlastních myšlenek či otázek, protože divadlo je přeci dialog. 

Více informací včetně repertoáru či aktuálního programu najdete na webu divadlod21.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Praha a Brno žádají poslance o možnost stanovit pravidla pro provozování sdílených kol a koloběžek

Praha a Brno usilují o posílení pravomocí obcí v případě sdílené elektromobility. Praha a Brno vyzvaly poslance, aby zohlednili specifickou situaci ve

Čeká nás výměna starých kotlů na tuhá paliva. Většinou za dva roky, ale v Praze už letos na podzim!

Staré kotle na tuhá paliva, které splňují podmínky pouze první a druhé emisní třídy, nebude možné už od září 2022 pod hrozbou vysokých pokut provozova

DNES SE STALO

HISTORIE7. června 1494

si Španělé a Portugalci rozdělují svět podle Tordesillaské smlouvy. Nově objevená Amerika měla připadnout Španělsku a Afrika a Asie Portugalsku.

KULTURA7. června 1781

byl položen základní kámen Stavovského divadla v Praze. Otevřeno bylo 21. března 1783 jako Hraběcí Nosticovo Nosticovo divadlo.

ZÁBAVA7. června 1968

v Dánsku otevřeli první Legoland – Legoland Billund.

POZVÁNKA OBRAZEM